Ви хочете відкрити власний бізнес? Ставте на ломбард!

Сентябрь 29, 2020

Відкрити власний ломбард зовсім не складно. Як його слід проводити для успіху?

До недавнього часу ломбарди асоціювались зі зграєю злодіїв та інших людей "з-під темної зірки", але в наш час ця думка змінюється. Клієнта ломбардів насправді відрізняється - від звичайного Ковальського, у якого закінчилися гроші на перший, до бізнесменів, які заклали свої машини та дорогі ювелірні вироби, бо їм терміново потрібні засоби до існування. Через великий попит на позики під різні предмети бізнес на відкритті ломбарду в Україні та рентабельність - чудова ідея для власного бізнесу. Однак перед тим, як прийняти таке рішення, вам потрібно трохи ознайомитися з цією галуззю.

Як заробити гроші в ломбарді?

Перш за все, ви повинні спочатку визначити групу речей, які ви хочете прийняти в заставу, оскільки від цього рішення залежатимуть ваші заробітки. На даний момент у нас на ринку чимало ломбардів, які купують лише суворо визначену групу предметів - це можуть бути автомобілі, земельні ділянки, нерухомість, медичне обладнання, електроніка, меблі чи антикварні предмети. Чому підприємці вирішують звузити категорії предметів, що приймаються під заставу? Тому що вони зацікавлені в уточненні свого заробітку. Наприклад: на автомобілях, заставлених у ломбарді, ви можете заробити близько 2000 злотих, на мобільних телефонах або ноутбуках - близько 300 злотих. Однак не у всіх є достатньо високий початковий капітал, тому найкращим рішенням на початку є відкриття ломбарду, який купуватиме дешевші предмети.

Перші три місяці з моменту відкриття не приносять надто високих прибутків, оскільки це період формування бренду та асортименту нашого ломбарду, беручи різні предмети в заставу. Це також створює своєрідний зв’язок довіри з клієнтами, які, якщо їм буде добре забезпечено, неодмінно із задоволенням повернуться до нас знову. Ми можемо обмежити групу прийнятих предметів лише через кілька місяців, коли ми більш-менш перевіряємо, яку клієнтуру приваблює наш бізнес. Найкращий час для відкриття ломбарду - з середини вересня до кінця травня - саме тоді ломбарди отримують найбільший прибуток. Місяці з найменшими прибутками - це період відпусток.

Клієнт, який не повернеться під заставлений товар у обумовлений термін, зробивши предмет власністю ломбарду, заробляє найбільше. Клієнти, які запізнюються зі своєчасним погашенням, але все ще хочуть придбати предмет застави, також приносять користь. Вони зобов'язані виплатити суму застави разом із відсотками, передбаченими в договорі, що є нашим прибутком. Варто зазначити, що за законом ломбард може встановити максимальну величину відсотків на рівні 18 відсотків суми застави на місяць.

Сама робота в ломбарді не є складною і не вимагає спеціальної освіти. Для ефективного обслуговування клієнтів нам потрібен лише ноутбук з доступом до Інтернету, щоб мати можливість перевірити приблизну вартість предмета, який ми хочемо взяти в заставу. У таких ситуаціях веб-сайти порівняння в Інтернеті (наприклад, ceneo.pl) та аукційні портали (такі як Allegro або Olx) добре працюють. Пам'ятайте, що сума застави повинна бути відповідно нижчою за суму, за яку її можна продати, і в той же час задовільною для клієнта. На даний момент часто ведуться делікатні переговори, але ми не повинні розтягуватися.

Що може призвести до збитків у ломбарді?

Ще один аспект, про який ми повинні пам’ятати, відкриваючи ломбард, - це ретельно перевірити заставлені предмети та описати всі дефекти угоди про заставу. Багато клієнтів свідомо намагаються продати пошкоджені предмети як робочі або приховати свої дефекти, щоб пізніше звинуватити ломбард у пошкодженні заставленого обладнання. Ми також повинні бути обережними щодо підроблених предметів, які, незважаючи на те, що вони заплутано подібні до своїх оригінальних аналогів, не представляють ніякої цінності. Закладені речі, які поліція у нас конфіскує, також є проблемою, оскільки їх у когось викрали. Такі речі можна тримати місяцями і навіть повністю конфіскувати. Ювелірні вироби, які дуже легко підробити, також можуть піддати вас втратам. Якщо ми хочемо придбати предмети такого типу, необхідно мати хоча б мінімальні знання про те, як їх відрізнити. Якщо ми не впевнені у вартості чи оригінальності певного предмета, ми не повинні його приймати, оскільки це може спричинити нас для великих втрат - особливо, якщо воно виглядає цінним, а клієнт наполягає на його заставі на велику суму.

За підрахунками, найменша кількість клієнтів виплачує позики під заставу різних типів мобільних телефонів, тому ми можемо отримати найбільший прибуток від їх прийому. Найчастіше купують ювелірні вироби, які часто мають велике сентиментальне значення для замовника.

Рассказать о статье