Вода для власного будинку з колодязя

Июнь 21, 2019

Заміський будинок - мрія багатьох жителів мегаполісів. Чисте повітря, тиша і безліч інших позитивних моментів залучають людей. Однак є дуже важлива проблема, з якою стикаються багато власників заміських будинків. Цією проблемою є наявність водопостачання.

Вы можете бесплатно добавить объявление на сайт.

Проживання в заміських будинках - мрія багатьох. Власний будинок відрізняється рядом переваг в порівнянні з багатоквартирними будинками. Однак є і ряд недоліків. Це наявність води. Не скрізь є центральна система водопостачання, яка дозволяє вирішити всі питання, пов'язані з наявністю води в заміському будинку. Так як явище це рідкісне, то у власників приватних будівель є в наявності п'ять шляхів вирішення даної проблеми.

По-перше, можна замовляти водовоз. Однак це спричинить і додаткові, а найголовніше, постійні витрати, які не кожен домовласник може собі дозволити. Також існує ряд інших причин, які роблять цей шлях далеко недосконалим: якість доріг і віддаленість від міста. Але це не всі проблеми. Воду, доставлену таким чином, потрібно десь зберігати. А значить, будуть потрібні ємності, які в зимову пору потрібно буде утеплювати, інакше вода замерзне.

По-друге, можна збирати дощову воду. Однак така вода непридатна для вживання. Максимум, на що вона згодиться, так це на полив або для тварин, якщо такі є. Тобто, основним мінусом дощової води є необхідність в її додатковому очищенню. Не слід виключати і вірогідність відсутності дощів тривалий період.

По-третє, можна перекачувати воду в будинок з найближчих озер або річок. Цей варіант не поганий, проте також є ряд негативних факторів: витрати на трубопровід і потужні очисні споруди, так як часто в таких водоймах присутній маса шкідливих для здоров'я сполук, наприклад, від промислових підприємств. Та й не в кожному заміському місці протікають річки.

Залишаються тільки два варіанти: колодязь і свердловина. Це найпопулярніші методи для видобутку води. Але що вибрати? Який варіант вигідніше?

Для визначення переваг або недоліків, потрібно враховувати ряд чинників. По-перше, це ціна. Як правило, витрати на буріння свердловини і копання колодязя відрізняються не сильно. Однак, в залежності від типу грунту і складності робіт, пристрій колодязя може обійтися дорожче, так як виконуються роботи переважно вручну. По-друге, це темпи будівництва таких споруд. Багато хто не замислюються над цим моментом, однак він важливий. Свердловину до 15-ти метрів можна пробурити за дві години. А це означає, що вода з'явиться в будинку швидше. На пристрій колодязя глибиною до 5-7 метрів може знадобитися близько тижня. А це означає, що протягом цього проміжку часу робітники будуть колупатися на ділянці. Не завжди це приємно, особливо тим, хто має потребу у відпочинку від міських буднів.

Наступним фактором є надійність поставок води. Адже дуже важливо, щоб води було достатньо, а також, щоб вона не закінчувалася. У цьому випадку наявність води і її тривалість в колодязі або свердловині безпосередньо залежить від щасливого випадку. І цей випадок буде залежати від того, в який водоносний шар вдалося потрапити. Також існує ймовірність, що в результаті земельних робіт, що проводяться поблизу, протягом водоносного шару може бути перекрито. В цьому випадку вода просто перестане доходити до свердловини або колодязя.

Існує також і ймовірність замулювання. В принципі, схема очищення в таких випадках однакова. Але при чищенні колодязя можуть бути додаткові вкладення, якщо використовується людська праця.

Важливим фактором визначення позитивних і негативних сторін, є простота експлуатації. Викачувати воду зі свердловини і колодязя можна двома способами: вручну (механічно) і за допомогою електронасоса (автоматично). З ручним способом видобутку води з колодязя знайомі багато. Добути воду механічним способом з свердловини можна за допомогою ручного насоса, який доступний в гіпермаркетах. При використанні ручної видобутку води однозначно лідирує свердловина, так як вода викачується набагато швидше. Для автоматичного викачування потрібно прокопати траншею від джерела до будинку нижче глибини промерзання, а також укласти утеплені труби. Встановити електронасос можна в джерелі води або в будинку. Коли все готово, то натисканням на кнопку запускається процес подачі води в будинок. В принципі, в цьому випадку різниці між видобутком води з колодязя і свердловини немає. Однак є маленький нюанс. Свердловину можна пробурити в тому місці, на якому буде побудований будинок. В цьому випадку вирішується ряд проблем з трубами і траншеєю, так як вода вже буде безпосередньо в будинку. Це дуже зручно, а також таке конструктивне рішення дозволить заощадити кошти.

Якість води безпосередньо залежить від її чистоти. Це, мабуть, найважливіший показник, що викликає підвищений інтерес у жителів приміських районів. Залежить цей показник від чистоти водоносного шару. Чим чистіше водоносний шар, тим якісна вода виходить на виході. Чистота водоносного шару залежить від його глибини. Середній показник глибини залягання свердловини становить до 15-ти метрів, а колодязя - до 5-ти метрів. Очевидно, що чистої води на глибині 5-ти метрів бути не може. А якщо ще й врахувати, що довколишні каналізаційні системи пролягають на глибині трьох метрів, то міркувати про чистоту колодязної води абсурдно. Інша справа, коли водоносний шар розташовується на п'ятнадцятиметрової глибині. Такий шар грунту є відмінним водяним фільтром, який не допускає потрапляння в нижній шар води стічних вод і каналізаційних покидьків. Звичайно, можна викопати колодязь і п'ятнадцятиметрової глибини. Однак, якщо свердловина являє собою отвір діаметром до 20-ти сантиметрів, то колодязні кільця набагато ширше, а це означає, що витрат буде багато більше. Можна вирити і котлован потрібної глибини, встановити колодязну шахту, а утворену яму засипати піском і щебенем. Багато називають такий спосіб засипки біофільтром, який додатково захищає нижній водяний шар від потрапляння в нього стічних вод і інших забруднень. Але так чи так все просто насправді? Багато називають такий спосіб засипки біофільтром, який додатково захищає нижній водяний шар від потрапляння в нього стічних вод і інших забруднень. Але так чи так все просто насправді? Багато називають такий спосіб засипки біофільтром, який додатково захищає нижній водяний шар від потрапляння в нього стічних вод і інших забруднень. Але так чи так все просто насправді?

Тоді як випадку зі свердловиною, що виявляє собою невеликий отвір, в який вставляється труба, грунт обжимає його щільно, відсікаючи ймовірність освіти повітряних прошарків, то у випадку з колодязем все інакше. Навколо колодязної шахти практично завжди утворюються вільні простору, не заповнені грунтом. Особливо, якщо використовується варіант з котлованом. Чим ці порожнечі страшні? Такі пухкі місця навколо колодязя, які з'являються по всій його глибині, є відмінною лазівкою для верхнегрунтових вод, які збираються в результаті дощу і каналізаційних скидів. Просочуючись до глибини водоносного шару, такі води просто змішуються з чистою водою, утворюючи збірну водяну солянку, яка потім і надходить в будинок по трубах. А це означає, що вода може бути забрудненою.

Виходячи з усього перерахованого вище, абсолютно очевидно, що колодязь поступається свердловині. Пристрій колодязя доцільно лише в тих місцях, де води дуже мало. Відсутність належної кількості води може бути пов'язано з різними чинниками. І в цьому випадку, коли просто необхідно збирати всю можливу воду з малої глибини, не піклуючись про її якість, колодязь є найкращим рішенням.

Рассказать о статье