Як вибрати бензогенератор

Февраль 21, 2021

Бензогенератор (або паливний генератор енергії) - це автономна переносна електростанція, яка застосовується в будівництві, зварювальних і монтажних роботах, в побуті як основний і додатковий джерело живлення. Залежно від моделі, агрегат дозволяє підключати один або кілька електроприладів одночасно. У цій статті ви дізнаєтеся, як вибрати бензогенератор для зварювання, енергопостачання будинку, майстерні або цеху і які бренди найбільш популярні у користувачів.

По выгодной цене купить бензиновый генератор в украине вы можете сейчас зайдя на сайт компании.

Залежно від моделі, на корпусі генератора може бути встановлено від 2 до 4 розеток з напругою 12, 220 або 380 В для підключення різних електроприладів. Чи не до всіх генераторів можна підключати будь-який прилад. Для зварювального електрообладнання потрібен спеціальний бензогенератор для зварювання. Від звичайного він відрізняється більш високою потужністю і низьковольтні, що важливо для зварювальних інверторів і апаратів плазмової різки.

Професійний або побутовий генератор

Виходячи з потужності, тривалості роботи і величини моторесурсу все генератори діляться на 2 типу:

Побутові - компактні агрегати потужністю не вище 10000 Вт і режимом роботи не більше 8 годин на день (щоб уникнути перегріву). Можуть використовуватися для забезпечення електрикою невеликого приватного будинку, дачі, оптимальні для застосування в похідних умовах.

Професійні - використовуються на будівельних об'єктах, для постійного енергозабезпечення житла. Більш продуктивні, ніж побутові, можуть працювати цілодобово (з водяним охолодженням системи) або близько 12 годин (охолодження повітрям).

Стаціонарний або переносний генератор

Стаціонарні генератори зазвичай застосовуються для резервного постачання електроживленням, встановлюються на спеціально відведене місце. Як правило, дуже потужні, можуть працювати в постійному режимі протягом декількох діб, мають великий моторесурс, але досить низький рівень шуму.

Переносні генератори мають невисоку потужність і використовуються там, де потрібна короткочасна подача енергії (не більше 8 годин). Невеликий, в порівнянні зі стаціонарним, вага і розміри, які дозволяють транспортувати агрегат до потрібного місця.

Напруга і кількість фаз у генераторів

Це важлива характеристика, оскільки однофазний і трифазний агрегат мають між собою великі відмінності, а побутовий потрібен для певного типу приладів.

Однофазний - використовується в разі, якщо:

електроживлення в будинку проведено однією лінією або

при можливому використанні тільки однієї лінії при наявності трьох, або

до генератора будуть підключатися тільки однофазні прилади.

Трифазний - видає напругу 380 Вт, застосовується, коли проведені 3 фази в будинку. Є 2 рішення:

Використовувати трифазний генератор і такий же автоматичне введення резерву (АВР, включає станцію при відсутності основного електроживлення). Для розподілу рівномірного навантаження потрібно прокласти окремі лінії з навантаженням в третину від загальної потужності агрегату на кожній.

Купити однофазную станцію і трифазний АВР, при цьому споживачами можуть бути тільки однофазні прилади. Таким чином АВР з'єднує з генератором три фази, які будуть живитися від приладу одночасно. В даному випадку ми маємо потреби стежити за навантаженням кожної лінії.

Якщо у вас в будинку є і однофазні, і трифазні прилади-споживачі, то ви можете купити 2 різних генератора або один трифазний - в цьому випадку потрібно стежити, щоб навантаження на всі лінії була приблизно однаковою. Максимальне навантаження на одну з фаз повинна бути не більше, ніж чверть від усієї потужності приладу. В іншому випадку агрегат дуже швидко вийде з ладу.

Інверторний - напруга 220 Вт, має виділений нуль і формує більш правильну синусоїду струму за рахунок електронної системи управління. Застосовується для приладів, які спричиняють мережі високої якості.

Двотактний або чотиритактний двигун

Двотактний - генератори з таким двигуном працюють на змішуванні палива (бензин + моторне масло), мають невелику потужність (максимум 1000 Вт), компактні і коштують недорого. Це бюджетний варіант резервного джерела живлення для виїздів на природу, наприклад. Термін експлуатації у них коротше, ніж у чотиритактних.

Чотиритактний - використовує чисте паливо (бензин, дизель), більш потужний і призначений для інтенсивного використання. Термін служби у генераторів цього типу в 2 рази більше, ніж у двотактних. Коштують вони дорожче і застосовуються в будівельних і ремонтних роботах, для основного енергозабезпечення. Це оптимальний варіант в якості резервного джерела живлення.

На якому паливі працює генератор

Залежно від типу, агрегат може функціонувати на бензині або дизелі. Витрата палива варіюється в залежності від моделі та, в цілому, не дуже великий.

Бензиновий генератор - компактний агрегат для побутового застосування. Оптимальний варіант, якщо вам потрібна потужність до 3000 Вт і ви будете використовувати його час від часу. Бензогенератори компактні, легко транспортуються з місця на місце і коштують дешевше дизельних. Моторесурс становить 500-3000 годин. Для палива зазвичай використовується бензин марок АІ-92 і АІ-95.

Дизельний генератор - використовується, в основному, в професійних роботах, коли потрібна висока потужність (від 15000 Вт) і довгий режим експлуатації. Можуть бути мобільними і стаціонарними: перший варіант оптимальний в якості резервного джерела електроживлення (при перебоях в мережі), розрахований на інтенсивну експлуатацію, економно витрачає паливо і має моторесурс до 4000 годин. Стаціонарний дизельний генератор - вибір для ситуацій з постійними і тривалими перебоями з електроживленням. Такі агрегати можуть функціонувати цілодобово завдяки водяному охолодженню, а моторесурс складає близько 40000 годин. Мають велику вагу (близько 200-300 кг), тому встановлюються на одному, спеціально підготовленому місці.

Рассказать о статье