​Тріщини на стінах у новій квартирі - як їх приховати?

Июль 12, 2022

Мало що йдеться про експлуатацію нових будинків чи квартир. Протягом першого року будинок стабілізується на землі і може трохи осідати. Іноді також з'являються непривабливі тріщини у стінах. Звичайно, варто знати, які тріщини у стінах нового будинку є нормальними, а які свідчать про будівельні дефекти. Нижче ми відповімо на питання, як усунути тріщини на стіні, а також розповімо про найбільш поширені причини їх утворення. Ремонт тріщин можна замовити прямо зараз за найвигіднішої вартості на сьогоднішній день.

Глибокі та поверхневі тріщини на стінах. Чи є привід для занепокоєння?

Тріщини на стінах – не дуже приємне видовище, але не кожна тріщина може бути небезпечним явищем. Поверхневі тріщини в стінах можуть виникнути в будь-якій новій або існуючій будівлі. Вони не становлять загрози та не свідчать про структурні дефекти. Найчастіше вони виникають на перегородках із гіпсокартону (особливо на стиках плит).

Поверхневі тріщини можуть утворюватися в результаті природного розтягування будівельних матеріалів. Так звані усадкові тріщини мають ширину менше 3 мм і витягнуті в павутиноподібну форму. Поверхневі тріщини у стінах нового будинку найчастіше виникають над віконними та дверними отворами та на стиках перегородок. Це особливо напружені області.

Ремонт тріщин відносно простий, і ми можемо зробити це самі. Проблема виникає, коли тріщини на стінах глибокі, проходять через усю штукатурку або, що ще гірше, через стіни. Особливо небезпечними будуть тріщини, розташовані на стику стелі та перегородок. Такий вид пошкоджень може свідчити про структурні дефекти будівлі та становити ризик для безпеки мешканців. Глибокі тріщини між стіною і стелею - явна ознака того, що стеля провисла. Власники нових квартир мають у цій ситуації повідомити про дефект забудовника, з яким вони уклали договір.

Відповідальність за усунення конструктивних дефектів будівлі лежить на забудовнику. Однак забезпечити виконання цього зобов'язання не завжди так просто. Власники будинків, що окремо стоять, можуть повідомити про дефект у будівельну компанію (якщо будинок був побудований за системою, введеною в експлуатацію). В інших випадках необхідно найняти спеціаліста, який огляне стіни, вивчить проект будівництва та стан ґрунту та визначить, який ремонт необхідний.

У багатьох випадках недостатньо просто замазати тріщини. Якщо будівля осідає дуже сильно, це може бути пов'язане з погано підібраним фундаментом, який не здатний поступово нести навантаження. І тут їх необхідно зміцнити.

Чому у нових квартирах з'являються тріщини на стінах?

Поверхневі тріщини на стінах – досить поширене явище. Їх найпоширенішою причиною є економія, досягнута на етапі будівництва будівельної конструкції. Все частіше ми стикаємося із ситуацією, коли забудовник змушує підрядників економити. Тим часом всі стіни в будівлі повинні бути правильно з'єднані з колонами каркасної конструкції і нижньою частиною стелі. Економія, допущена на цьому етапі будівництва, може призвести до появи поверхневих тріщин у штукатурці, які будуть незабаром видно після здачі будівлі в експлуатацію.

На щастя, тріщини у стінах найчастіше не становлять загрози для безпеки мешканців. Переважають поверхневі тріщини, які важко ремонтують. Як тільки ми помітили тріщини, варто регулярно оглядати їх та оцінювати, чи не розширюються вони. І тому ми можемо провести простий тест. Наносимо кілька невеликих пластирів гіпсового розчину в процесі тріщини. Ми чекаємо на закінчення зимового сезону і оцінюємо видимість тріщини. Якщо гіпсовий розчин не потріскався, це означає, що тріщина штукатурки не росте. У цій ситуації нам потрібно лише правильно його відремонтувати. Тріщини в розчині можуть означати, що конструкція будівлі або сам фундамент були збудовані неправильно. У цьому випадку знадобиться консультація забудовника та перевіреного незалежного фахівця, який оцінить стан нашої квартири.

Тільки не забудьте вибрати професіонала, який проводив будівництво і ніяк не пов'язаний із забудовником. Це дозволить нам розраховувати на надійніший аналіз.

Рассказать о статье