Інженерно-геологічні вишукування під будівництво

Июнь 16, 2019

 Перед зведенням будь-якої споруди, особливо це стосується багатоповерхових і житлових будівель, проводяться геолого-інженерні вишукування, які включають в себе дослідження землі (геодезичні та геологічні). В ході цих досліджень створюється топографічний план і геологічна документація. Завдяки отриманим даними можна зробити висновки з приводу того, який поверховості і з якого матеріалу краще всього будувати будинок, і взагалі чи можна це робити на конкретній ділянці землі.

Грамотно організована геологія ділянки під будівництво дозволить забудовнику звести якісний і довговічний будинок. Під час вивчень до уваги беруться численні фактори: тип ґрунту, кліматичні умови того чи іншого району, рівень грунтових вод і багато іншого. Необхідно відзначити, що геологія займається вивченням грунту і грунтових вод, а ось топографічний план є результатом геодезичних робіт.

Сегодня рекомендуем всем онлайн жд билеты купить в сервисе PROIZD™ по хорошей цене.

Представлені види досліджень є невід'ємною частиною вишукувальних робіт. Виходячи з того, що геологія займається вивченням надр землі, геологічні вишукування проводяться для того щоб дати адекватну оцінку стану грунту і земних пластів. Об'єктом вивчень в цьому випадку виступають підземні шари, стан яких піддається перевірці і різним випробуванням.

Це робиться для того щоб визначити характер взаємодії земної кори з зведеним спорудою. Також перевірки піддаються верхні шари землі і води, що знаходяться під грунтом. Все це в кінцевому підсумку дозволяє будівельникам виявити важливі характеристики земельної ділянки. Необхідно відзначити, що досліджувані під час геологічних робіт об'єкти, перевіряються на рівень промерзання, міцність і інші властивості.

Інженерна геологія повинна проводитися тільки досвідченими професіоналами, так як від якості проведених робіт буде залежати весь будівельний процес. За типом ґрунту і рівнем розташування грунтових вод визначається вид фундаментального підстави і поверховість майбутньої будови. При цьому будівля може мати різне призначення: промислове, житлове, господарська будівля і так далі. Під час досліджень геологи визначають все властивості ділянки.

Так, існують ділянки, на яких будівництво взагалі заборонено або ж має свої особливості. Виділяю землі, де можна зводити житлові малоповерхові будівлі і землі, на яких заборонено будувати інженерні споруди. Все це можна дізнатися після ретельно і правильно проведених інженерно-геологічних вишукувань.

Рассказать о статье