Будівництво ставків, басейнів та інших штучних водойм давно стало повсякденним елементом паркового дизайну. Плавальні басейни, хоча і переважають над декоративними за своїми функціональними характеристиками, не зрівняються з ними по візуальному враженню. Будівництво басейнів в декоративних цілях характерно для парків відпочинку, ресторанів і розважальних центрів, які використовують такі басейни як елемент декору. У своєму будинку або на присадибній ділянці теж можливо в декоративних цілях будівництво басейну. Вартість же такого басейну буде немаленькою, що слід враховувати при плануванні сімейного бюджету. Тому зупинимося на розгляді ролі декоративних басейнів в ландшафтному дизайні.
Той факт, що такі басейни для дачі не використовуються для купання і водних процедур, значно впливає на будівництво басейнів. Дизайн таких водойм може бути різноманітним, що залежить від їх місця розташування і цілей, для яких вони споруджуються. Декоративний басейн часто прикрашають водними каскадами, драбинками, містками, на них влаштовують водоспади і міні-фонтани, їх прикрашають статуями і навіть населяють рибами. Дуже часто штучні водойми використовуються для створення альпійських гірок, тобто кам'янистих насипів, на яких висаджують високогірні рослини.
Мы предлагаем качественное Обслуживание бассейнов https://odessa.uhod.ua/obsluzhivanie-basseynov-odessa.html сделаем работу за короткое время и за доступную цену.
Басейн відіграє важливу роль для життя рослин на кам'янистому ґрунті, так як дає їм необхідну вологу і тим самим спрощує догляд за ними. Альпінарій формується з каменів і валунів різного розміру і грунту, необхідної для рослин. Деякі квіти висаджують у квіткові горщики, краї яких після засипають ґрунтом.
Будівництво чаші басейну визначається його призначенням. Вона може бути абсолютно будь-якої форми - від суворої квадратної до натуральної, плавно змінює контури.
Декоративні басейни найчастіше мають бетонну або залізобетонну основу, їх дно прикрашається різнокольоровими орнаментами з плитки або усипана дрібними камінчиками. Коли басейн будується на ділянці з грунтом, який не пропускає воду, то можна обійтися без бетонної основи. Сформувавши поглиблення необхідного розміру досить обкласти дно і стінки глиною (при цьому краще викласти один шар глини, дочекатися, поки він висохне, а після покласти ще один), в яку для більшої надійності можна додати дрібний щебінь.