Обробка з ЧПУ - що це таке?

Июнь 4, 2022

Обробка з ЧПУ (комп’ютеризоване числове управління) – це технологія виготовлення точних деталей за допомогою машини, оснащеної мікрокомп’ютером, який інтегрований з керуючою частиною цього верстата. Тому виробництво деталей здійснюється в автоматизованому режимі. Ця технологія широко використовується як при обробці (Цей контролер керує верстатом, наприклад, за допомогою датчиків, у межах певної системи координат машини. Дані встановленого значення в програмі (вхідні сигнали) постійно порівнюються з фактичними даними на верстаті ( пристрої виведення стану). Відносне переміщення між інструментом і заготовкою вимагає постійного контролю. Він постійно розраховується та контролюється для кожної осі в системі керування. Якісна металообробка з чпу доступна до замовлення прямо зараз, вартість послуг Вас приємно здивує.

Що таке обробка з ЧПУ?

Обробка з ЧПУ, як і у випадку звичайної обробки, полягає у видаленні шару матеріалу із заготовки за допомогою ріжучого інструменту. Різниця полягає в керуванні верстатом, де у випадку верстату з ЧПУ діяльність по обробці бере на себе програма. Оброблюваним матеріалом може бути як металевий елемент, так і інший, наприклад, дерево, пластик. Під час механічної обробки припуск матеріалу, що підлягає обробці, видаляється механічною енергією за допомогою відповідного інструменту. Залежно від типу використовуваного інструменту механічну обробку поділяють на різальну та абразивну.

У випадку ерозійної обробки з ЧПУ матеріал видаляється з використанням енергії, відмінної від механічної. Наприклад, в EDM заготовка видаляється електричним розрядом. У разі електрохімічної обробки ЕСМ процес видалення відбувається в результаті електрохімічних реакцій за законами Фарадея. Таким чином, метою обробки з ЧПУ є отримання відповідно до технічних вимог відповідної форми та розмірів об’єкта та гладкості обробленої поверхні.

Які переваги використання обробки з ЧПУ?

Обробка з ЧПУ забезпечує неймовірну гнучкість і значно скорочує весь виробничий процес. Гнучкість відображається в нескладній можливості створювати варіанти елементів, просто модифікуючи вже існуючу програму ЧПУ. Операції, що виконуються під час обробки з ЧПУ, є більш економічними та ефективними в порівнянні з такими ж операціями, але виконуваними на звичайних верстатах. Час виготовлення складних форм значно коротший. Це заощаджує час і матеріали, таким чином оптимізуючи вартість виготовлення деталей.

Обробка з ЧПУ має практично всі переваги в порівнянні зі звичайною обробкою. Обробка металу з ЧПУ впливає як на підвищення ефективності, повторюваність виконання, більшу точність, так і на мінімізацію помилок під час виробництва. Безпека на робочому місці також покращена, оскільки оператор ЧПУ не контактує безпосередньо з заготовкою.

Рассказать о статье