​ПЕТ як пакувальний матеріал. Переваги

Август 9, 2022

Про проблеми, пов'язані з масовим використанням ПЕТ-пляшок, чув, мабуть, кожен. ПЕТ, або поліетилентерефталат, розкладається сотні років. Однак сучасні досягнення переробки зробили його бажаною сировиною для виробництва нової упаковки. PET пляшка купити можна прямо зараз за найвигіднішої вартості на сьогоднішній день.

Ідеальна упаковка

Чому ПЕТ-пляшки та інша тара (банки, лотки, фольга тощо) зробили такий фурор з цього матеріалу? Все просто: вони можуть бути такими ж прозорими, як скло, але вони не так легко б'ються і набагато легші. Пакети дуже гнучкі та міцні, терпляче переносять навіть складні умови транспортування. ПЕТ є хорошим газовим бар’єром і тому ідеально підходить для розповсюдження газованих напоїв. Крім того, ПЕТ легко обробляти та формувати. Це не кінець його характеристик, які роблять його ідеальним пакувальним матеріалом. ПЕТ є хорошим електроізолятором, має хороші властивості ковзання, стійкий до слабких кислот, масел і жирів. Матеріал погано треться, його складно проткнути гострим інструментом. Все це робить ПЕТ-упаковку ідеальним захистом для товарів, що обертаються по всьому світу.

Переробка ПЕТ

Враховуючи тривалу поломку ПЕТ-упаковки, ми повинні забезпечити переробку якомога більшої її частини. Там використані пляшки сортують, подрібнюють і миють, а потім відправляють у спеціалізовані машини. ПЕТ-упаковка підлягає механічній переробці, яка використовується для отримання, зокрема, Пластівці ПЕТ, які в свою чергу використовуються для виробництва нової упаковки. ПЕТ можна також хімічно переробляти, що відокремлює домішки та виробляє речовини, необхідні для створення нового пластику. Підсумовуючи, ПЕТ-упаковка має багато переваг, які роблять її ідеальною тарою. Проте використана тара може бути величезним тягарем для навколишнього середовища, тому необхідно прагнути до максимально ефективної переробки ПЕТ. Європейський Союз хоче досягти 90% обов’язкової переробки пластикових пляшок вже до 2025 року. Це реально – наразі близько 60% пляшок переробляється.

Рассказать о статье