Як зробити просту бетономішалку своїми руками

Декабрь 20, 2019

При будівництві дачного будинку, благоустрій ділянки та інших роботах із застосуванням бетону кращим помічником стане виготовлена своїми руками бетономішалка . Купувати агрегат заводської збірки, якщо не планується використовувати його постійно і тривало - дороге задоволення. А виготовити змішувач для розчину з ємності відповідних розмірів доступно кожному домашньому майстру.

На сайте вы можете купить Лебедка электрическая отличного качества и надежная.

Бетономішалка з ручним приводом

Зробити змішувач для бетону можна з бочки від ПММ ємністю 100-200 літрів, якщо обсяг робіт великий. Для замішування невеликої кількості розчину підійде і 2-3-відерний каструля з кришкою або 40-літровий бідон з-під молока, фарби та ін.

Основний принцип роботи змішувача - перевалювання маси розчину всередині ємності під власною вагою. При наявності лопатей або міксера якість перемішування буде набагато вище, і буде потрібно менше оборотів для досягнення результату.

Для ізготовлеsнія бетономішалки потрібні:

ємність відповідного обсягу;

болгарка;

зварювальний апарат;

куточок для лопатей;

швелер, профтруба або відрізки водопровідних сталевих труб;

підшипники, болти і т.п.

Споруджуючи бетономішалку зі сталевої бочки, треба прорізати на її бічній поверхні люк для завантаження компонентів і вивантаження розчину. Розміри люка повинні бути такими, щоб в нього зручно було засипати пісок або щебінь. Вирізану частину бочки можна використовувати як кришку люка, приварив до неї і корпусу бочки петлі.

Сегодня настоятельно рекомендуем заказать Электрические канатные тали по хорошим ценам и с гарантией качества.

Для ущільнення люка по краю кришки потрібно на невеликі болти прикрутити смугу товстої гуми (підійде старий килимок з автомобіля або подібний виріб). Утримувати кришку в закритому стані може примітивна засувка-шпінгалет з прутка товщиною 0,5-1 см.

Усередині бочки на її стінки треба наварити 2-4 лопаті з куточка 5х5 см, розташовуючи їх під кутом до поздовжньої осі бочки. Із зовнішнього боку ємності в центрі днища і кришки бочки приварити 2 невеликих відрізка труби або прутка. Діаметр їх повинен відповідати діаметру підшипників, підібраних для виготовлення бетономішалки.

Станину для ємності можна зварити з труб, швелера або іншого прокату. Конструкція її може бути будь-який, але вона має на увазі стійкість агрегату при обертанні ємності. Найпростіший варіант - дві А-образні стійки, скріплені між собою 2-ма поздовжніми відрізками прокату. У верхній кут стійок потрібно вварити кріплення для підшипників.

Через підшипники пропустити кінці вала, приварені до бочки. Для обертання бетономішалки на кінці, пропущені через підшипники, наварити рукоятки зручною довжини. Розташовуватися він повинні в протилежному один одному напрямку, що дозволить крутити ємність двом робітникам.

При відсутності підшипників вал можна закріпити в кільцевому або U-образному гнізді, привареному нагорі стійок. Вирощують таку бетономішалку буде важче, ніж на підшипниках, але з плином часу вал притреться в гнізді, і обертання стане легше.

За таким же принципом можна спорудити невеликий змішувач з 2-хведерного бачка. Для закріплення його на валу можна просвердлити 2 отвори в протилежних бічних сторонах. Приварити вал до стінок каструлі, щоб ємність оберталася разом з ним. Усередині каструлі до валу приварити рамку з відрізків труб або куточка так, щоб отримати внутрішній міксер рамного типу. При обертанні ємності кому розчину буде розбиватися цієї рамкою і якість перемішування буде досить високим.

Закріпити кришку бачка можна просто: через дужку на кришці протягнути шматок дроту або труби. Кінці дроту туго притягнути до ручок каструлі. За кілька обертів навколо осі розчин буде готовий, і кришку можна відв'язати для вивантаження бетону.

Бетономішалка з електроприводом

Щоб уникнути ручної праці, народні умільці встановлюють на саморобні бетономішалки електропривод. Для виготовлення його потрібно небагато:

електромотор;

маховики для пасової передачі;

автомобільний ремінь.

Якщо вдасться підібрати двигун від пральної машини або інший агрегат зі швидкістю обертання близько 40 оборотів в хвилину, то потрібно буде тільки надійно зміцнити його на станині так, щоб маховик, надітий на вал двигуна, знаходився в одній площині з маховиком на валу бочки.

В іншому попередня конструкція цілком підходить для застосування електроприводу. Автомобільний ремінь (від приводу генератора на ВАЗ, наприклад) потрібно натягнути на обидва маховика так, щоб він не прослизав при зрослої навантаженні, коли ємність наповнена.

Якщо швидкість обертання у двигуна перевищує 40 об / хв., То буде потрібно установка понижуючого редуктора. У наведеній конструкції це може бути маховик більшого діаметру, ніж той, що насаджений на вал двигуна.

Зробити бетономішалку іншої конструкції можна, якщо приварити на днище ємності відрізок труби великого діаметру, або колісну маточину від автомобіля. Всередину цього циліндра повинен бути впресовано підшипник, який треба насадити на вал двигуна.

Внутрішні стінки ємності обладнати привареними під кутом до осі обертання куточками. Для ефективного змішування розчину ємність з бочки потрібно встановити підлогу кутом 45 0 до поверхні землі.

Утримати її в такому положенні може додатковий упор, на який потрібно прикріпити 2 ролика або невеликих колеса (від дитячої коляски, старого крісла та ін.). Наведена двигуном в обертання, бочка буде спиратися на ці ролики і в той же час не відчувати труднощів при обертанні. Перемішування розчину здійснюється перевалювання його всередині ємності та під дією лопатей з куточка.

Простота конструкції і доступність матеріалів для виготовлення агрегату - ось основні принципи, за якими створюється бетономішалка своїми руками. Для одноразового використання при будівництві будинку або надвірних будівель цілком буде досить конструкції з ручним приводом або примітивним електроприводом з ремінною передачею.

Рассказать о статье