Щоб життя в заміському будинку була по-справжньому зручним і комфортним, ви повинні в обов'язковому порядку облаштувати стабільне водопостачання . Зазвичай мешканці селищ і сіл вибирають дешевші методи, такі як колодязь. Але самим хорошим типом водопостачання будинку, може стати свердловина, так як не завжди представляється можливим підключитися до звичайних мереж водоканалу. Саме тому ідеальним вирішенням проблеми представляється буріння свердловин на воду.
Вы можете Купить рекламные наклейки на заднее стекло автомобиля в Киеве на сайте быстро и надежно.
Індивідуальні свердловини на воду поділяють на два основних види:
1 - пробоїни під поверхневий насос або насосну станцію
Буріння свердловин на воду цього типу виконують зазвичай вручну. Іноді застосовують і бурові установки, при цьому діаметр обсадної труби вибирається в районі 40-50 мм, а довжина фільтруючої нержавіючої сітки повинна досягати 1,5-2 метрів. Бурят на глибину від 10 до 80 метрів, в залежності від конкретних умов у вашому районі.
Головними аргументами за вибір свердловини під поверхневий насос можна назвати:
Низьку собівартість буріння;
Швидкість виконання, як бурових робіт, так і монтажу насосного обладнання;
Здатність пройми видавати воду залежить від місцевості і її водоносного горизонту. Найчастіше вона становить близько 1-2,5 кубометра води в годину.
Перед тим, як вибрати даний тип пробоїни, обов'язково зверніть увагу на те, що у неї є один істотний недолік: дзеркало води (її постійний рівень) в свердловині зобов'язаний залягати на глибині до 9 метрів нижче поверхні грунту. Справа в тому, що поверхневі насоси не здатні підняти воду з поглиблення, якщо вона залягає на глибині понад 9 метрів. Іноді для того, щоб рівень води в колодязі було досягнуто, фахівці заглиблюють насос за допомогою шахти (іноді глибиною до 5 метрів).
Тому водозабірні свердловини під поверхневий насос бурят для подальшої експлуатації далеко не у всіх районах.
2 - свердловини під погружной або глибинний насос
За рідкісним винятком, вони представляють собою артезіанські або напірні свердловини. Їх найчастіше бурять за допомогою спеціальних установок із застосуванням спеціалізованого розчину для промивання пробоїни. Діаметр обсадної труби з ПВХ складає від 110 до 125 мм, при цьому довжина сітки-фільтра галуном плетіння з неіржавіючої сталі повинна бути від 3 до 5 метрів.
Буріння свердловин на воду здійснюється на глибину від 20 до 120 метрів, в залежності від того, де залягає шуканий водоносний горизонт. Ополонці такого типу здатні видати куди більше води - від 2 до 6 кубометрів щогодини.