Правильна організація вентиляції сауни

Сентябрь 4, 2023

Сауна відрізняється від лазні високою температурою (до 120 ° -130 ° градусів) і низькою вологістю (4-5%). У російській лазні температурний режим 40 ° -60 ° градусів. Під час ухвалення лазневих процедур мікроклімат різко змінюється, і замість оздоровлення стан здоров'я може погіршитися. Тому вентиляція в сауні відіграє важливу роль у підтримці необхідного балансу температури, вологості та свіжості.

Корисність чи необхідність?

У маленькому замкнутому просторі в момент ширяння стрімко зростає вологість, зменшується наявність у повітрі кисню. Розпечене повітря викликає посилене потовиділення шкідливих канцерогенів у людей. Все це ускладнює дихання та згубно впливає на серцеву систему та судини. Природно, користі від цього мало. Потрібно постійно оновлювати повітряне середовище. Тому необхідність вентиляції сауни не варто сумніватися. Крім цього, вона видаляє занадто гаряче повітря, не допускаючи сильного перегріву.

Завдяки правильно влаштованій вентиляції повітря у приміщенні сауни оновлюється 4-7 разів на годину. За допомогою повітрообмінної системи також усувається зайва вологість із душової та кімнати для відпочинку. Вона дозволяє обсушитися з максимальним комфортом, адже після спекотної сауни в організмі ще деякий час продовжуються процеси оновлення та потовиділення.

Повітрообмін у сауні подовжує термін служби дерев'яних конструкцій. Постійне вивітрювання запобігає утворенню конденсату на стелі та стінах, внаслідок яких утворюються пліснява та грибки. А відсутність гнили – це головна умова довговічності дерев'яної будови.

Гниття деревини, суперечки грибків і пліснява викликають неприємні запахи, які посилюються спітнілими виділеннями людей. Така атмосфера не просто неприємна, вона ще й шкодить здоров'ю.

Отже, вентиляція сауни не просто корисна, а й необхідна.

Типи вентиляції, норми та умови

Для сауни застосовують природний, а також примусовий тип вентиляції.

Природною вентиляцією виснажуються парильне відділення та кімната відпочинку. Вона обумовлюється аерацією. Принцип аерації полягає у надходженні з вулиці повітряних потоків з нижнього повітроводу, підйому його та виштовхування вже гарячого повітря у витяжний повітропровід, розташований на протилежному боці. Сауни забезпечуються інтенсивним повітрообміном.

Щоб припливне повітря було справді свіжим, воно має надходити безпосередньо з вулиці. Якщо пекти стоїть на деякій відстані від стіни, до неї від вхідного отвору простягається короб або труба.

Примусова вентиляція застосовується в мийному та підсобному приміщеннях. Її встановлюють, якщо неможливо облаштувати природний повітрообмін. До уваги беруть кратність заміни повітря за 1 годину. За нормою: у парній – 5; у душовій – 30; у кімнаті відпочинку – 3; у масажній – 5. При облаштуванні вентиляції у сауні орієнтиром стане схема, коли оновлення повітря відбувається кожні 15 хвилин. Це гранична норма для сауни.

Механічна вентиляція тягне часом значні матеріальні витрати на придбання вентиляторів, фільтрів та інших елементів. Щоб не помилитися у виборі вентилятора, необхідно знати, що потужність витяжного має бути більшою за припливний (на 6-10 %), щоб відбувався повний повітрообмін.

Проаналізувавши конструктивні особливості вашої сауни, підібравши потрібну схему і ретельно провівши підготовчі роботи, вам не важко обладнати вентиляцію в сауні. В результаті ви отримаєте від банних процедур справжню насолоду.

Рассказать о статье