Що таке Дедик (Dedicated Server)?

Октябрь 15, 2019

Багато хто знає, що сайти в інтернеті розташовуються на хостингу. І кожен хостинг-провайдер надає різні варіанти розміщення веб-ресурсів. Так ось Дедик є одним з них. Але, про все по порядку.

Здесь вы сможете Купить дедик на выгодных условиях.

Дедик - це виділений сервер в дата-центрі хостинг-провайдера. Саме слово є скороченням від Dedicated Server (Dedicated - виділений, Server - сервер).

На відміну від звичайного віртуального хостингу, у даного виду є ряд істотних переваг:

1. Ви можете вибирати і налаштовувати потрібну вам операційну систему, набір модулів та інше. Тобто повна свобода, потрібно щось - просто встановили.

2. Всі потужності сервера використовуються тільки вами (звичайний же хостинг передбачає, що десятки і сотні сайтів можуть використовувати один і той же сервер). Це означає, що проблеми або надмірне навантаження в інших сайтах жодним чином не позначаться на вашому сайті або сайтах. Вірно і зворотне.

3. Відсутні багато інші обмеження, такі як кількість баз даних, логінів і іншого.

Однак, там, де є плюси, є і мінуси:

1. Не для початківців. Багато питань адміністрування, оптимізації і настройки вам доведеться вирішувати самим. Звичайно, нерідко зустрічається стартова настройка і технічна підтримка, але все ж.

2. Питання бекапов, тобто резервного копіювання. Різниця між хостингом і виділеним сервером, як мінімум, полягає в тому, що у останнього чималий обсяг дискового простору. Це означає, що автоматичне бекапірованіе може бути відсутнім, або мати ряд обмежень. Цей мінус можна було б віднести до першого, якби не той момент, що при нормальному резервування архіви повинні зберігатися на інших дисках, що і відбувається в разі віртуального хістінга. При Дедик ж у вас всього один диск (ну, може бути два диска - один під операційну систему, інший під дані).

В цілому, хоч Дедик і може виглядати привабливо, варто розуміти, що його використання має бути виправданим. Наприклад, якщо навантаження на сервер вимірюється в десятках і сотнях тисяч користувачів в день або ж є інші реальні причини (довгий імпорт даних, велике навантаження навіть для мінімуму уникав). Як проміжний варіант, завжди можна розглядати VPS (віртуальний виділений сервер), який хоч і ділить спільний простір одного сервера з іншими VPS, але має ті ж плюсами, що і виділений сервер. Просто трохи менше потужності і є мала ймовірність проблем з-за сусідніх VPS.

Тепер, ви знаєте що таке Дедик, а так само його плюси і мінуси.

Рассказать о статье