Пластинчастий теплообмінник

Сентябрь 27, 2020

Жителі упорядкованих будинків, які користуються всіма комунальними благами, не замислюються над тим, звідки в їх квартирах береться гаряча вода і центральне опалення. Тим часом, теплопостачання багатоповерхових упорядкованих будинків здійснюється від теплоенергоцентралі, в ролі якої може виступати як котельня місцевого значення, так і міська ТЕЦ. У них відбувається нагрівання первинного теплоносія, який за допомогою теплообмінників передає тепло воді, що надходить в упорядковані будинки.

Замовляйте послугу чистка теплообменников професійно і якісно.

Все теплообмінне обладнання підрозділяється на дві основні категорії:

Кожухотрубні теплообмінники. Конструктивно він складається з кожуха, всередину якого вставлено комплект ізольованих трубок меншого діаметру. За внутрішнім трубках протікає гаряча вода, що подається з теплоцентралі. Через кожух же циркулює холодна рідина, розігрівають шляхом передачі теплової енергії від внутрішніх трубок, які в даному випадку виступають в ролі нагрівального елементу.

Пластинчасті теплообмінники , де в якості передавального тепло елемента виступають особливі пластини, виготовлені із стійких до корозії металів і сплавів. Саме про ці пристрої і підійде мова в даній статті.

Пристрій пластинчастого теплообмінника.

Конструктивно він складається з двох плит, між якими і розташовуються пластини, що утворюють пакет. Через нього і відбувається передача теплової енергії від первинного джерела (гарячої води або пари, що надходить з теплоцентралі) до вторинного - воді, безпосередньо подається в упорядковані будинки.

Пристрій пластинчастого теплообмінника дає можливість ефективного теплообміну при досить компактних розмірах апарату. Всі внутрішні пластинки виробляються з матеріалу одного виду і мають однаковий пристрій. Як матеріал може використовуватися як досить недорога нержавіюча сталь (наприклад, марки AISI316), так і досить дорогі метали - титан, латунь, складені сплави з легуючими елементами. Вони застосовуються для максимально ефективного протистояння шкідливому впливу теплоносія.

Наприклад, титан використовується для створення пластинчастої теплообмінної конструкції, застосовуваної на морських судах. В даному випадку в якості теплоносія застосовується забортної морська вода, агресивно впливає на будь-які матеріали. Вид теплообмінного середовища також впливає і на вибір матеріалу для прокладок ущільнювачів. Як правило, в цій якості застосовуються полімерні сполуки, створені на основі каучукових смол.

Рассказать о статье