Його прийнято називати «індустріальним» і «урбаністскім», оскільки в дизайні інтер'єрів виражені особливості сучасного міського середовища, втілені в декорі і меблювання. Зовні дуже брутальний, разом з тим він передбачає найвищий рівень комфорту для домочадців. Завдяки вдалим дизайнерським рішенням в лофт можна перетворити не тільки інтер'єри просторого будинку, але і приміщення не дуже великий однокімнатної квартири .
Вы можете купить маски медицинские по выгодной цене вы можете в любое удобное для вас время.
ТРІШКИ ІСТОРІЇ
Оформлення лофт як стилю відбувалося в США в 40-50-х роках минулого століття. У той час орендувати або містити багато промислові будівлі в великих мегаполісах Америки виявилося економічно невигідним. Виробничі площі переміщалися в передмістя, а в центрі залишалися порожні будівлі з цегли, скла і бетону.
Згодом ці великі приміщення, часто з величезними вікнами, оцінили художники, музиканти та інші митці. Вони перетворювалися в концертні та виставкові майданчики, а також в майстерні, де художники не тільки творили, а й жили, перетворюючи колишні цехи та офіси в затишне житловий простір.
Особливою популярністю користувалися горища - в перекладі з англійської лофт - це «горище», звідси і пішла назва стилю. Мабуть, один з найбільш яскравих прикладів - знаменита «Фабрика», арт-студія художника і дизайнера Енді Уорхола. В даний час стиль лофт в оформленні квартири або будинку воліють мільйони жителів в Північній Америці,
Східній і Західній Європі. Приблизно з початку 2000-х років він став популярним і в Росії.
КЛЮЧОВІ ОСОБЛИВОСТІ ДИЗАЙНУ
Лофт - оптимальне рішення для просторих, максимально відкритих приміщень. В ідеальному варіанті це інтер'єри з високими стелями, широкими і високими вікнами. Однак в сучасних житлових умовах, особливо в маленьких однушках або студіях, це далеко не завжди можна досягти. Тому стильові принципи підтримуються за рахунок інших особливостей і елементів.
Навмисно груба, «брутальна» оздоблення стін. Вся стіна або її частина облицьовувався матеріалом у вигляді зістареного цегли або неоштукатуреного бетону. Це той самий елемент брутальності, властивий індустріального стилю. Припустимо грубе оштукатурювання і білені або фарбовані стіни (від білого до світло-сірих кольорів).
Максимальна кількість природного світла в приміщенні. У класичному варіанті вікна або не занавішуються зовсім, або на них присутні найпростіші, мінімалістичні в дизайні завіси - тюль, римські або рулонні штори, жалюзі.
Відсутність або мінімальна кількість перегородок. Простір - максимально відкрито і вільно. Як перегородки може виступати книжковий стелаж, рідше - розсувні двері з міцного загартованого скла.
Ефект високих стель, візуально досягається за рахунок дизайнерських рішень: світлих відтінків стелі, стельових або настінних світильників. І на стелях, і на стінах часто використовуються споти (штанги) - на закріпленій до основи металевій трубі розташовуються відразу кілька світильників. У сучасній варіації стиль допускає навісні стелі з вбудованими точковими світильниками.
Для стилю також характерно поєднання різноманітних деталей в стилі ретро (наприклад, елементів меблів, декору) з сучасними атрибутами технічної революції - побутової аудіо-, кухонної та іншою технікою.
ОСОБЛИВОСТІ ОБРОБКИ
Оздоблення стелі. Мабуть, найяскравіші і виразні варіанти - з фактурою бетону, зістареного цегли, а також з дерев'яними побіленими або НЕ побіленими балками. Але в силу смакових переваг такі варіанти можуть здатися власникам квартир занадто радикальними. До того ж вони візуально і фактично (ті ж балки) «тиснуть» на висоту приміщення, візуально зменшуючи її. Тому в більшості сучасних квартир в стилі лофт обробка найбільш проста - на стелю наноситься побілка або фарба.
Обробка стін. Як уже було згадано, це може бути клінкерну цеглу з ефектом старіння, більш радикальний варіант - оброблені під бетонну фактуру стіни. Але в сучасному житло класу мас-маркет (та й не тільки в ньому) такими матеріалами звичайно облицьовується лише акцентні частина стіни - для додання лофтового атмосфери. Інша частина віддається під фарбування або під монохромні шпалери без малюнка і орнаменту.
У цьому стилі може бути використана і обробка «під дерево» - це, як правило, композитні досочних панелі з малюнком натуральних і дуже текстурних деревних порід - дуба, бука, ясена, горіха, вишні та інших.
Обробка підлоги. Тут вибір варіантів більш великий. підходять:
Відмінним і демократичним за ціною рішенням буде якісний ламінат з точною імітацією тонів і текстури всіх перерахованих матеріалів.
МЕБЛІ
Лофт - один із стилів, яка не дотримується суворої класики - симетричного розташування меблів. При цьому тут цілком допускається помірна еклектика: головне, щоб в такому урбаністічним просторі ви відчували себе максимально комфортно. В цьому відношенні саме меблі покликана забезпечити такий комфорт і затишок. Кілька принципів:
Дизайнерські варіанти столів, стільців - практично будь-які, але важливо дотримати принцип: «зелене світло» - прямих лініях і лаконічним формам, хоча досвідчений дизайнер може ідеально вписати в лофт-інтер'єр овальний або круглий стіл зі стільцями в стилі бідермаєр або з англійським георгіанський кріслом.
ДЕКОР
Мабуть, лофт - один з небагатьох стилів, де функціональне, практичне початок так гармонує з естетичним, декоративним. І ось - кілька прикладів.
Інженерні комунікації. Як правило, це круглі або профільні труби у ванній, повітроводи на кухні. Якщо в приміщеннях їх зазвичай намагаються приховати в стіні, стелі або за гіпсокартонної перегородкою, то в лофтового просторі - навпаки, естетично підкреслюють їх історичну стильову значимість, залишаючи відкритими. Вони фарбуються в металік, хром, латунь або бронзу і вже сприймаються при цьому як частина декоративного оформлення.
Світильники. Та ж історія і з ними. Вибір в їх дизайні заснований на початковій практичності, простоті форм і, можна сказати, «навмисної утилітарності». Як джерела світла допускаються висячі зі стелі на проводах світильники у вигляді ламп розжарювання з круглими, квадратними або конусоподібними плафонами.
Оскільки стиль відкритий для вантажних деталей і дуже їх любить, відмінним (при цьому завжди корисним) елементом в інтер'єрі можуть бути:
Список класичного, традиційного розуміється декору, який використовується в лофт, також широкий, але при цьому обсяг його - незначний. В основному це яскраві невеликі деталі і аксесуари: сучасні скульптури з металу, абстрактні картини без рам, фотографії і, звичайно, - кольорові або чорно-білі постери на різні теми в строгих чорних, білих або кольорових рамах.