Отмостка навколо будинку своїми руками

Декабрь 11, 2020

Пристрій вимощення навколо будинку своїми руками досить серйозна робота, яка вимагає досвіду і вправності з боку робітників і повинна проводитися в кілька етапів.

На сайте https://uplearn.com.ua/tutors вы сможете выбрать репетитора для себя или своего ребенка.

Складно знайти будинок або іншу споруду без вимощення, яку часто ми просто не помічаємо, не здогадуючись про її призначення.

Отмостка , як прийнято її називати в будівництві, це водонепроникне покриття, призначене для захисту фундаменту будівлі від дощової води і паводків з метою підвищення терміну його експлуатації і недопущення передчасного руйнування. Отмостку облаштовують по всьому периметру будівлі з невеликим ухилом у напрямку від будинку, щоб відводити воду від фундаменту. Візуально вона виглядає, як невелика асфальтована або бетонна доріжка або тротуар навколо будинку, і, крім захисної функції, є ще й своєрідним декоративним елементом для благоустрою будь-яких споруд.

Пристрій вимощення виробляють практично на будь-якому об'єкті: від приватного будинку або багатоповерхівки до невеликого котеджу, альтанки, лазні або гаража. Вона ні в якому разі не замінює гідроізоляцію фундаменту, а тільки лише забезпечує додатковий захист його від вологи.

Споруджують вимощення своїми руками відразу після проведення облицювальних робіт зовнішніх стін або цоколя будівлі. Вона повинна складатися з двох елементів: підстильний шар і покриття. Підстильний шар або найнижчий з них необхідний для створення рівної основи під покриття. Він становить приблизно 20 см в товщину і споруджується на основі таких матеріалів, як пісок, дрібний щебінь, Гарцовка. Іноді вимощення утеплюють і засипають на підсипку такі матеріали як піноскло або керамзит. Покриття, в свою чергу, повинно захищати нижній підстильний шар від розмиву і володіти гідроізоляційними властивостями, тому його облаштовують з бетону, асфальту або тротуарних плит, які укладають товщиною не менше 5-10 см. Від типу споруди та прилеглих ґрунтів залежить вибір матеріалу для споруди вимощення, а той, у свою чергу, впливає на кут її укклона.

Пристрій вимощення досить серйозна робота, яка вимагає досвіду і вправності з боку робітників і повинна проводитися в кілька етапів:

- виїмка грунту на глибину, відповідну висоті вимощення і ширину, яка повинна бути на 40-50 см більше карнизного свеса даху. Крім того, не варто забувати про видалення в грунті всіх коренів, щоб рослини в майбутньому не змогли розростися і зруйнувати саму вимощення.

- облаштування знімною опалубки по зовнішньому краю майбутньої вимощення;

- укладання і ретельна трамбування підстилаючого шару;

- армування майбутньої вимощення сіткою;

- укладання покриття поверх підстилаючого шару.

На що слід звернути особливу увагу при влаштуванні вимощення це те, що вона повинна впритул прилягати до стін будинку і не мати розривів по всьому периметру, щоб обмежити доступ води в грунт і підмивання фундаменту. Часто по краях вимощення також споруджують спеціальні жолоби або сливи для дощової води.

Ще одним важливим моментом, який необхідно враховувати при спорудженні вимощення, є застосування утеплювача. Його рекомендують використовувати лише в тому випадку, якщо майбутня споруда матиме теплий цокольний поверх або підвал, а також стояти на рухливих грунтах.

Також вимощення можна облицювати різними матеріалами (природний камінь, керамічна і тротуарна плитка), для збільшення естетичних показників.

Таким чином бетонне вимощення є одним з важливих елементів при будівництві будинку. 

Рассказать о статье

Расскажите о нас